Co Potrzebujesz wiedzieć o CardioAcceleration?

Jeśli ćwiczysz ze mną to Cardioacceleration nie jest dla Ciebie nowością. Wykonałaś to już wiele razy nie wiedząc jaki typ treningu wykonujesz.

CardioAcceleration (jedno słowo) odnosis się do treningu zawierającego ćwiczenia siłowe i aerobowe w określonej kolejności. Generalnie krótki interwal intensywnego ćwiczenia cardio  jest “wpleciony” po każdym ćwiczeniu siłowym lub po supersecie siłowym. Krótki Interwał trwa miedzy 30-90 sec. Osoba początkującą powinna zacząć od 30 sec. Zaawansowani mogą wykonac dłuższe interwały 60-90 sec.

Tradycyjny trening siłowy ma taki schemet: Ustalasz plan i spisujesz ćwiczenia jakie bedziesz wykonywać tego dnia w danej kolejnosci. Zaczynasz pierwsze ćwiczenie (np. pompki) I robisz ustalona ilosc (np. 15). Potem robisz krótką przerwe i czekasz aby miesnie odpoczęły, po czym robisz następny set pompek. Później znowu krótki odpoczynek I kolejny set. Nastepnie zmieniasz maszynę lub ciężarki I wykonujesz inne ćwiczenia. Po skonczonym treningu silowym  zaliczasz szybkie aeroby (np. wskakujesz na rowerek) lub wracasz to domu.

CardioAcceleration jest treningiem wydajnym, ponieważ nie marnujesz czasu na przerwy miedzy setami. Zamiast siedziec I czekac  aż mięśnie odpoczną mozna wykonac 30-90 sec. intensywnego cardio używając inne grupy mięśniowe. Ten system zaoszczedzi Ci czas I pozwoli szybciej spalic tkankę tłuszczową, poniewaz caly trening wykonujesz na “podwyzszonych obrotach” z przyśpieszonym biciem serca. Można również wykonać w ramach Supersetu, czyli po 2-3 ćwiczeniach siłowych. CardioAcceleration oparte jest na doświadczeniach przeprowadzonych na Uniwesytecie w Santa Cruz w Kalifornii, w których ustalono ze ciała uczestników programu po 2 miesiacach treningu regenerowaly sie znacznie szybciej niż innych.

 Cardioacceleration jest formą HIIT (High Intensity Interval Trening). Wiemy już że HIIT jest “pożeraczem ” tłuszczu, więc podczas tego treningu spalamy tkankę tluszczowa. Spalanie kontynuowane jest  długo po zakończonym treningu. Niezależnie czy chcesz schudnąć czy ujędrnić ciało, cardioacceleration jest świetnym treningiem dla każdego. Warto wspomnieć że, CardioAcceleration to HIIT, ale nie każdy HIIT jest CardioAcceleration. 

Moj trening powyzej świetnie ilustruje cardioacceleration.

Jakie ćwiczenia kardio wykonywać w cardioacceleration? Twoj wybór. Mozesz wykonac jakiekolwiek ćwiczenie pod warunkiem, ze jest intensywne i przyspieszy prace serca. Moje ulubione to skakanie na skakance, mountain climbers, squat jumps, high knees, kettle bell swings.

Na początek możesz sprobowac bieg w miejscu I sam sie przekonasz, ze malutka zmiana zrobi kolosalną roznice!

Nie bądź tą osoba, która bezczynnie ślęczy na telefonie I zajmuje maszyny na siłowni! Wszyscy widzielismy tych ludzi, który “odpoczywają ” między ćwiczeniami, a w rzeczywistosci nie odmierzaja czasu tylko gapia sie w telefon dużej niż ćwiczą!  Zostaw telefon w szatni I zamiast odpoczynku wstaw intensywny interwał.

Ja waze 55kg i spaliłam ok 250 calorii podczas treniengu, a popodwyższone bicie serca miałam długo po skończeniu ćwiczeń.  Spaliłam więc duzo więcej. Ważniejsze są  rezultaty i samopoczucie niż liczenie kalorii.

JEŚLI PRZECZYTAŁAŚ DO KOŃCA TO ZRÓB TRENING I NAPISZ W KOMENTARZACH NA YouTube ILE SPALIŁAS.

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.