Ile trzeba spalić kalorii aby zgubić 1kg?

Ponoć należy spalić ok. 7,000 – 8,000 kalorii aby pozbyć się 1kg tłuszczu.  

JAK TO ZROBIĆ?  Są 3 sposoby: 1. Ćwiczenia (lub aktywność fizyczna) 2. Redukcja kaloryczna – dieta 3. Kombinacja ćwiczeń i diety. 
Jeśli spalisz dodatkowo 500 kalorii dziennie (lub odejmiesz 500 kalorii z posiłków) to przez 5 -6 dni  jesteś w stanie pozbyć się 2,500 -3,000 kalorii. Tak stracisz pół kilograma w tydzień. To bardzo dobry, zdrowy i realistyczny plan!

Aby odnieść długotrwały sukces, ustal ilość kilogramów które chcesz stracić i daj sobie wystarczająco czasu aby osiągnąć ten cel.  Na przykład aby schudnąć 10 kilogramów potrzebujesz 10-20 tygodni. Nie napalaj się na fałszywe programy, które obiecują że schudniesz 10 kg w 2 tygodnie!  Jeżeli  jest to możliwe to na pewno nie jest zdrowe!

Przy odpowiedniej kombinacji (redukcji kalorycznej w diecie i aktywności fizycznej) można spalić więcej! Nie należy jednak przesadzać z dietą. Redukcja nie powinna przekroczyć 500 kalorii dziennie i powinno się to robić stopniowo. W pierwszym tygodniu odejmij 200 kalorii dziennie, w drugim 300, itd. Największy problem polega w odżywianiu, ponieważ większość z nas nie waży jedzenia i nie liczy kalorii. W rzeczywistości więc jemy więcej niż mam się wydaje. O wiele więcej…Sugeruję aby liczyć kalorie i ich źródło (macros). 

Odchudzanie po porodzie. 

Podobny plan polecam kobietom po ciąży pod warunkiem, ze lekarz zezwoli. Muszę zaznaczyć, że jeśli karmisz piersią to nie powinnaś drastycznie się odchudzać lub redukować jedzenie, szczególnie przez pierwsze 6 miesięcy.  Ostre diety mogą niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie, jakość pokarmu i rozwój dziecka. Możesz też całkowicie stracić mleko. Jesli niedawno zostalas mama, nie spiesz sie za bardzo z powrotem to figure przedciążowej. Opiekuj się dzieckiem, ciesz się rola mamy i nie stresuj jeśli  zajmie to trochę wiecej czasu niz planowalas. Zrelaksowane podejście to początek sukcesu. 

Osobiscie uwazam, ze nasze ciala same wracaja to formy w swoim czasie. Natomiast jeśli po kilku miesiącach nie widzisz żadnej poprawy i waga stoi, to wtedy właśnie wprowadzamy lekkie zmiany do odżywiania i ćwiczeń. Wez pod uwage, ze wszyscy mamy inne ciala i spodziewajmy się zmian we własnym zakresie. Nie porównuj się do innych kobiet tylko do samej siebie. Pamiętaj, że ciąża trwa 9 miesięcy, więc tele czasu (lub dluzej) moze zajac powrót to figury przedciążowej.

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.