Ćwiczenia na wzmocnienie Kręgosłupa

Wzmocnienie kegoslupa wymaga regularnych cwiczen nie tylko miesni grzbietu ale rowniez miesni brzucha (zewnetrznych i wewnetrznych) oraz miesni skosnych. Zachecam wszystkich sprawnych fizycznie abyscie wybrobowali ten zestaw (i dodatkowo inne na brzuch). Wzmocnienie miesni wspierajacych kregoslup pomaga w stabilizacji kregoslupa i w zwiazku z tym redukuje “obciazenie” kregoslupa.  Wiele osob narzeka na bol w krzyzu, ktorego powodem jest czesto zasiedzialy tryb zycia, brak ruchu, nieprawidlowa postura, itp.  Dlatego wzmocenienie miesni wspomagajacych kregoslup moze okazac sie dobrym rozwiazaniem i zmniejszyc dolegliwosci 🙂

Oprocz systematycznych cwiczen, starajcie sie chodzic prosto i nie ‘wypychac’ bioder do tylu. Myslcie o tym kazdego dnia podczas zmywania naczyn, mycia zebow, spaceru itp.

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Ćwiczenia, Ćwiczenia Video and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Ćwiczenia na wzmocnienie Kręgosłupa

  1. Patrycja says:

    często tu zaglądam,po jakieś nowości,ostatnio usłyszałam o crossfit?co to jest?czy mogłabyś przygotować jakiś zestaw crossfit??czy to to samo co interwały?

  2. Iza says:

    Świetne, zastosowałam dzisiaj po basenie. Uwielbiam z Tobą ćwiczyć. Dziękuję za wspaniałe filmy.

Comments are closed.