Jak Ułożyć i Obliczyć Dietę – cz.1

Domyślam się, że to pytanie dręczyło wiele osób. Często znajdujemy diety odchudzające, przepisy czy jadłospisy obiecujące poprawić wygląd. Po kilku tygodniach ciężkich starań zastanawiamy się dlaczego nie widzimy rezultatów?  Diety dostępne dla kobiet zawierają generalnie 1500-1900 kalorii dziennie. Mimo że takie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne pozwoli niektórym schudnąć, dla wielu (np. osób małoaktywnych) taka ilość kalorii może być zbyt duża. Ważne też są Macros: ilość białka, tłuszczu i węglowodanów w diecie. Te powinny być dopasowane indywidualnie do Ciebie. W dietach ogólnie dostępnych ilości  macros ułożone są według standardów “przecietnej” osoby, a nie z myślą o Tobie.

Trzymając się diety i śledząc posilki/jadlospisy, zdarza sie że brakuje nam w domu produktów lub składników aby zaspokoić przepis. W filmiku dowiesz się jak zmienić posiłki i składniki na inne.

Jedli naprawdę chesz zrobić postępy i lepiej wyglądać to zadbaj o odpowiednią dla Ciebie ilość białka. Ja staram się jeść ok. 1g bialka na 1 lb mojej wagi. Takie też są moje rekkomendacje. Jesli się odchudzasz to trzymaj się tej zasady: nie spożywaj mniej niz 1g na każdy funt swojej wagi. Postaram się w przyszłości nakręcić filmik z posiłkami, w którym pokaże Wam jak liczę wartosci kaloryczne z dań.

Advertisement

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.