Jak ćwiczyć aby dziecko przybrało właściwą pozycje przed porodem?  Jak przygotować Ciało do Porodu?

Poniższy zestaw zawiera ćwiczenia, które wykonywalam będąc w ciąży. Obiecalam sobie, ze opublikuje ten filmik jesli mój ostatni poród bedzie łatwy i szybki.

Mam za sobą 3 porody: jeden dość ciężki i dwa szybkie. Pierwszy był trudny i trwał ponad 35 godzin (w tym prawie 5 godzin parcia). Dziecko źle się ułożyło i nie chciało wyjść. Na szczęśnie wszystko się dobrze skończyło i obie byłyśmy zdrowe. Ten poród mnie wiele nauczył. Wiedziałam, że jeśli w przyszłości będę w ciąży to muszę się lepiej przygotować do ciąży i do porodu. Co ważniejsze, muszę przygotować dziecko aby przybrało właściwą pozycje przed porodem.

Dlatego w kolejnej ciąży poświęciłam dużo czasu na naukę i trening dla ciezarnych. Wykonywalam więcej ćwiczeń koncentrujących się na poprawnym ułożeniu dziecka i przegotowaniu do porodu.

Następne 2 porody poszły szybko, ponieważ odbyły się bez komplikacji i dzieci przybrały poprawne pozycje. Czy to szczęście czy rezultat moich przygotowań i ćwiczeń? Sądzę, że wiele zawdzięczam odpowiednim treningom i ćwiczeniom.

Poniższy zestaw zawiera ćwiczenia, które wykonywałam w czasie ciąży na poprawne ułożenie dziecka. Żadne ćwiczenia nie dają gwarancji, ale są bardzo pomocne. Zachęcam Was aby wykonywać ten zestaw codziennie.

Teoretycznie dziecko może się swobodnie przekręcić do 34 tygodnia ciąży, więc ćwiczenia należy wykonywac wcześniej aby zachęcić dziecko i pomóc mu przybrać poprawna pozycję przed 34 tygodniem. Trening pomoze rowniez mamie przygotowac swoje cialo do porodu. Ćwiczenia pomogą wzmocnic plecy, otworzyc biodra, itp. Zachecam 🙂

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.