Jak spalić tłuszcz z jednej części ciała? Czy możliwe jest Miejscowe odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej?

Często pytacie: W jaki sposób można spalić tkankę tłuszczową z określonego i wybranego obszaru ciała? Jak można wyszczuplić tylko nogi? lub tylko ramiona? Jak zlikwidować tłuszcz tylko z brzucha? 
W skrocie: nie możesz spalić tłuszczu miejscowo. To niemożliwe. Natomiast możesz poprawić kształt i wygląd wybranych partii ciała. Są na to 3 metody.  fat distribution women sketch (Small)
Po pierwsze,  aby zredukować tłuszczu w wybranym miejscu, trzeba dokonać redukcji na całym ciele.  Jeśli zlikwidujesz trochę tłuszczu na ciele,  to w tym wybranym miejscu też Ci ubedzie. Niestety, często ubywa mam również tam gdzie nie chcemy. Kobietom często maleje biust lub wyszczuplaja się ramiona, przez co szczupłe osoby wyglądają na “wychudzone”. Najlepszymi ćwiczeniami na spalanie tłuszczu są ćwiczenia aerobowe, tzw. kardio. Np. bieganie,  skakanie, jazda na rowerze, lub inne ćwiczenia przyśpieszające bicie serca. Można też je połączyć z siłowymi. 
Po drugie, odchudzanie i redukcja tkanki tłuszczowej może nastąpić  poprzez zmianę trybu życia i wprowadzenie zdrowej zbalansowanej diety. Zdrowe odżywianie czyni cuda, ale trzeba się tego ściśle przestrzegac. Niestety, dla wiekszosci ludzi to nie jest łatwe.
Po trzecie,  redukcja tkanki tłuszczowej następuje również podczas ćwiczeń siłowych. Dodatkowo ćwicząc z oporem kształtujemy mięśnie i ujędrniamy ciało nadając mu zgrany wygląd. 

 Plan treningowy należy ułożyć w zależności od swoich indywidualnych potrzeb, budowy ciała i sposobu jaki ćwiczysz (np. długość treningu, intensywność. Itp). Do treningu należy również dopasować dietę i odżywianie. 
Niestety, wszystko zajmuje dużo czasu i trzeba włożyć wiele wysiłku i cierpliwości.  Jeśli budowanie ciał przychodziłoby łatwo,  wszyscy bylibyśmy zgrabni z 6pakami. Pamiętaj, To jest marathon a nie sprint!

 

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.