Korona Wirus i “Kryzys” w Stanach Zjednoczonych

Trzymajmy się razem,  ale bądźmy osobno w tym trudnym czasie.  W Los Angeles country zamknęli nareszcie szkoły i biblioteki – od dzisiaj! 2 tygodnie temu jak korona wirus rozprzestrzenił się w Stanach zastanawiałam się dlaczego nie wstrzymają lotów zagranicznych?  Dlaczego nie zaostrza metod dla przyjezdnych z zagranicy? Dlaczego nie zamkną szkół dla dzieci, kin, galerii handlowych, knajp, itp.? Dlaczego nie odwołują koncertów i obiektów sportowych eventów? itp.

Przyznam szczerze, szczena mi opadła jak się dowiedziałam, za Polska odwołała loty zagraniczne,  zamknęła szkoły i galerie handlowe w przeciągu kilku dni! Należy się głęboki ukłon dla Polskiego rządu za tak błyskawiczną reakcję!
hiking altadena with kids (Small) (Custom)

Wiele rodzin uciekło z Polski ponieważ nie byli zadowoleni z ekonomii i systemu gospodarczego w Polsce. Moi rodzice wyjechali w latach 90-tych.  Pamiętam,  jak przez mgłę co prawda,  puste półki w sklepach, brak towaru i kryzys gospodarczy w Polsce.
Teraz w “wymarzonej Ameryce” widzę podobny obraz: wykupione artykuły spożywcze w sklepach,  brak towaru na półkach, itp.
Co najważniejsze:  szał za papierem toaletowym powrócił 😉….

Pamietam wielokrotne rozmowy z Amerykanami i opis kryzysu gospodarczego i ekonomii z lat 80-tych i wczesnych 90-tych w Polsce. Niestety nie byli w stanie zrozumiec jak moze istniec sklep spozywczy, w ktorym nic nie mozna kupic. Jak to mozliwe zeby nie bylo jedzenia na polkach w sklepach? Teraz po raz pierwszy od dwudziestu kilku lat widze puste polki w Amerykanskich sklepach i …. brak papieru toaletowego 🙂kids - altadena (Small) (Custom)

Mam plany aby trzymać się z dala od ludzi. Niestety z dziecmi ciezko usiedziec w domu. Będziemy szukać rzadko uczęszczanych miejsc aby zaszyć się w górach chociaż raz w tygodniu…

Trzymajcie sie cieplutko i bezpiecznie!

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.