Super Cardio ze skakanką + Lunges ♦ Ćwiczenia Odchudzające ♦

Dzisiejszy zestaw ulozylam z mysla o osobach, ktore preferuja cwiczenia cardio – bez ciezakrow.  Zawarte tu cwiczenia pomoga Wam zgubic troche tluszczu, a poprawnie wykonane lunges spowoduja abyscie nabrali ksztaltow na nogi, uda i dupcie 🙂 , poniewaz  lunges angazuja miesnie posladkow i czworoglowe uda.

Lunge do przodu – Stawiamy prawa noge duzym krokiem do przodui uginamy kolano tylnej nogi tak aby prawie dotykalo podlogi ( 1-2-3 cm). Pilnujcie aby kolano prawej nogi nie przekraczalo krawedzi palcow i prawej nogi. Trzymajac tulow pionowo odpychamy sie na piecie przedniej nogi i wracamy do pozycji wyjsciowej.  Wieksze kroki bardziej angazuja miesnie posladkowe, podczas kiedy mniejsze kroki bardziej angazuja miesnie czworoglowe uda. Dlonie spoczywaja na biodrach.

Lunges boczne  – duzym krokiem stawiamy prawa noge w prawa strone i trzymajac lewa noge prosta w kolanie uginamy prawa noge w kolanie. Klatka piersiowa uniesiona do gory.  Ciezar spoczynwa na piecie prawej nogi (nie na palcach!). Piete wbijamy mocno w podloge i odpychamy sie do pozycji wyjsciowej. Rece mozecie trzymac na biodrach, ale dla mnie cwiczenie jest zdecydowanie latwiejsze jesli trzymam je przed soba.

Breakdown:
1. Skakanka – 30 sec.
2. Lunges: prawa noga- 45 sec. (lub 10)
3. Skakanka – 30 sec.
4. Lunges: lewa noga – 45 sec. (lub 10)
5. Skakanka – 30 sec.
6. Lunges Boczne – prawa strona – 45 sec (lub 15 reps)
7. Skakanka – 30 sec
8. Lunges Boczne – lewa strona – 45 sec. (lub 15 )
9. Skakanka – 30 sec.
10. Lunges w przeskokach – 30 sec.
**  Krotka przerwa na odpoczynek i powtarzamy zestaw jeszcze raz **

About FITAPPY Fitness

Welcome! FITAPPY is a destination offering many customized exercises, diet and nutrition tips. My blog and workout videos are designed to inspire and motivate people to get fit & change their lives and be happy :)
This entry was posted in Ćwiczenia, Ćwiczenia Video and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

8 Responses to Super Cardio ze skakanką + Lunges ♦ Ćwiczenia Odchudzające ♦

 1. kachna says:

  pierwsze cardio zaliczone 🙂 poprzednim razem zabrałam się za ten układ: https://fitappy2.wordpress.com/2011/10/22/intensywny-trening-cardio-%E2%98%85/ ale byłam wykończona, mało tego robiłam co 2-gą serie 🙂 tak to już jest jak się nie ma kondycji, już rok czasu minął jak przestałam ćwiczyć – wtedy biegałam kilka razy w tyg (z koleżanką 🙂 w sumie trochę było tych ochotniczek, ale ciągle się zmieniały, hehe) + steper i do tego brzuszki co dziennie, no i w końcu przestałam, kiedy zwaliło mi się trochę obowiązków na głowę… z mobilizacją tak po części u mnie jest, ale strasznie się cieszę że znalazłam Twoją stronę, bo teraz mogę ćwiczyć z Tobą i to jest duży plus, w necie jest dużo ćwiczeń na różne partie ciała, które są fajne… ale minusem jest to że trzeba robić je samemu i na samą myśl, się odechciewa i ciężko się do nich zabrać, he 😀
  a tu z Tobą to w ogóle co innego, pierwszy raz jak tu zajrzałam i zaczęłam robić twoje zestawy jeden po drugim, okazało się że już ćwiczę ponad godzinę 😀 i sama nie wiedziałam kiedy to zleciało, hehe
  super, dzięki za tą stronę 😀

  pozdrowionka

 2. Nina says:

  Ćwiczenie 3-4 razy w tygodniu po około 40 minut to za mało? Robie różne Pani zestawy w zależności od dania. Czasem bardziej kardio, czasem bardziej siłowe.

  • Dlugosc cwiczen zalezy od Twojej kondycji, rodzaju i intensywnosci treningu.
   40 min powinno wystarczyc. Jesli z czasem trening stanie sie latwy to przyspiesz tempo lub siegnij po wieksze ciezarki 🙂

 3. Nina says:

  Tylko podejrzewam, że to nie za dobrze mieć takie duże tętno jakie miałam na koniec…

 4. Nina says:

  Wczoraj zrobiłam ten zestaw. Dziś czuję to spięcie w tyłku i udach z tyłu. To działa! :-)))

 5. Anna says:

  Trzeba przyznać, że daje nieźle w kość 😉 ale dałam radę! 😛

Comments are closed.